Categorie: "Roman"

Onvergetelijk verhaal in de stijl van David Mitchell

clairenorth_harryaugustVandaag een must read voor de liefhebbers van The Curious Case of Benjamin Button en Cloud Atlas. Harry August gaat dood. Keer op keer. Wat hij ook doet of besluit, telkens keert hij terug in hetzelfde leven, in hetzelfde jaar, op dezelfde plek. Maar mét de kennis uit zijn vorige levens. Toch verloopt niets anders…

Kunst en de psychiatrie: geen wereld van verschil

verborgengezichtend_noraderuyterJackson Pollock, Virginia Woolf, Vincent van Gogh en Georgia O’Keeffe. Naast dat dit kunstenaars zijn, hebben ze nog iets gemeen: allen van hen leden aan een psychische aandoening. De lijst van creatieve mensen met psychische problematiek is nog veel langer. “Schrijver Stephen Fry, schilder Evard Munch en fotografe Diane Arbus zijn nog drie voorbeelden”, zegt Nora de Ruyter, auteur van ‘Verborgen Gezichten’, een semi-autobiografische roman over een kunstfotografe met een psychische stoornis, die vandaag verschijnt.

Dresscode Zuidas: wit met piemel en pak

projectdromenland_zozasMiljoenendeals, ‘all nighters’, borrels en kantooraffaires. De Amsterdamse Zuidas is een wereld waarin je jezelf flink kunt verliezen. Zo ook op Het Kantoor, het meest prestigieuze advocatenkantoor van Nederland. De dresscode: wit met piemel en pak, al staat dat nergens officieel aangegeven.

Prachtig debuut Ann Thijssen: De vrouw die blijft

annthijssen_devrouwdieblijftNa een miskraam wordt Else met haar eentonige leven geconfronteerd. In deze verwarrende periode aanvaardt ze het aanbod om als gouvernante te gaan werken bij een adellijke familie op een landgoed in de buurt van Barjac. Ze besluit vrij impulsief om haar vriend, familie en veilige omgeving achter te laten. Al snel blijkt dat het beklemmende verleden waaraan ze wil ontsnappen mee de grens overgestoken is, nog meer dan zij vermoeden kan. Er komt een mysterieuze band tussen haar verleden en dat van de adellijke familie aan het licht. Gaandeweg komt Else tot inzichten over haar verleden en wat haar te doen staat met de levens van de mensen die haar omringen.

Ontdek Ringo van Juan Marsé

ringojuanmarseJuan Marsé werd veelvuldig gelauwerd. Hij ontving onder meer de hoogste literaire onderscheiding van Spanje: de Premio Cervantes (voor zijn gehele oeuvre). Deze maand is in Nederland ‘Ringo’ verschenen.

Boekenblog leest filosofische road-story

motoronderhoudZou je de titel van wetenschapper en filosoof Robert M. Pirsig’s boek googelen, dan kom je hoogstwaarschijnlijk woorden tegen als Metafysica, Dynamische en Statische Kwaliteit en Spiritualisme. Waarschijnlijk zegt je dat niet veel. Mij voorheen ook niet, totdat ik het filosofische pareltje van Pirsig ging lezen. Het boek dateert al uit 1974 maar is herdrukt in 2013.

De zonderlinge avonturen van het geniale bommenmeisje

genialebommenmeisje_jonasjonassonEr is weer een nieuw boek van Jonas Jonasson. Als die naam je niets zegt, dan zegt de titel van zijn vorige boek je misschien wel iets. Hij is namelijk de auteur van ‘De 100-jarige man die uit het raam klom en verdween’. Van dat boek zijn maar liefst meer dan 300.000 exemplaren verkocht en het staat al zo’n drie jaar in de Bestseller 60. Een mooi boek om dus cadeau te geven met kerst.

Het huis met de schaduw van Aminatta Forna

Forna2In september was het boek van Aminatta Forna boek van de maand bij De Wereld Draait Door. Het huis met de schaduw was het boek dat alle vier de personen uit het boekenpanel raakte. Uitspraken als “een rijk boek” en “heel beklemmend, heel subtiel” sieren de kaft. Tijd voor auteur Saskia Boree om in deze titel te duiken.